pravidla do bitvy

Moderátor: Nimoe

Jiri Miskovsky
Šafář
Příspěvky: 111
Registrován: ned 30. kvě 2010 20:07:41
Kontaktovat uživatele:

pravidla do bitvy

Příspěvekod Jiri Miskovsky » pon 08. črc 2019 11:07:14

Dobrý den všem bojujícím i nebojujícím. Často se ptáte co s sebou a co ne.
Do pole:
Povolujeme dřevcové zbraně ale upravené konce tak aby to nebyla ostrá špička. Rozumní chápou, ostatní je raději nechte doma. Díky.
Dále se často ptáte na zbroj, začneme tedy od rukavic, plech dráty popř. tlustá kůže. Pracovní rukavice ze stavby neuznávám ani s vrstvou cementu….
Přilba, to samé, cokoli, co vám rozumně kryje hlavu, slamák ani hadrová kápě to není….
Ostatní zbroj. Podle zbroje budete zařazeni dále do oddílů, využijeme všechno, pláty dráty i hadráky. Podle zbroje si zašermujete, čím větší ochrana tím víc cinkání…Nebereme si domácí napodobeniny, to platí pro zbroje z koberců, linolea atd., ti nepůjdou vůbec nikam….
Pokud jde o dobovost, cca rok 1450, tj zase rozumně, Římani a druhá válka je už ale moc to prosím ne….Jinak to není LH bitva tak rozumné koukatelné minimum.
Vesničané:
No a sem patří hadry ženy a děti. Nebojte nezapomněl jsem na vás a zase si užijete. Máme nachystané dlažební kostky a jiné propriety co půjde po vojácích házet.
Pokud jste nováček, právě tady je místo pro vás, chápeme že někde se začít musí, a tak s vesničany pustíme šermovat lidi co chápou, že jsou to nováčkové, a navíc v hadrech a mají u sebe i ne šermíře a děti. Tak žádný strach užijete si i vy. Jen toho šermu moc nebude.
Lukostřelci
nátah luku do 35 liber bambuláky larpového typu průměr bambule 4,5 cm měkčená
Vyhrazujeme si právo zamítnout šípy
ke zbroji, pokud nebudete šermovat není třeba jen je nutné počítat že tu létají šípy a můžou se trefit i do vás, takže jakákoli rozumná zbroj vítána. Poprosím všechny, nešlapejte pokud možno na šípy a když to jen trošku půjde naházejte je nenápadně na hromadu stranou, on si pro ně někdo od střelců rád doběhne až bude možnost.
Palné:
Tormentace nutná, jako už snad všude. Bohužel je to první bitva a obávám se že půjdeme do hlubokého mínusu. Takže vám letos nebudeme moct proplácet prach. Na příští bitvě už budeme mít snad nějakou větší hotovost do začátku a tak to zase půjde ale letos ne. Bohužel. Pokud by se našel na poslední chvíli sponzor, dám vědět.
Jinak nepohyblivá děla do věže, pohyblivá která budete ochotni vozit nebo nosit mohou do pole. Lehké palné jdou k veliteli hodného dvorce, tj, mě. Vyhrajeme nebojte.
Pokud jde o jiné třeba řetězové zbraně atd. Jen po domluvě. Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron